Povodňová vlna na polské Visle už míří do moře

Povodňovou pohotovost vyhlásily okresy při dolním toku polské Visly. Povodňová vlna postupující po řece by měla v nejbližších dnech dorazit do moře. Podle informací zpravodaje Českého rozhlasu v Polsku Pavla Nováka by už neměla napáchat větší škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podobně jako v Kujabskopomořanském vojvodství ve vnitrozemí ani před ústím do moře by vzedmutá Visla neměla působit větší problémy. Povodňové komise v Gdaňsku a dalších městech kolem jejího dolního toku jsou ale přesto v pohotovosti a sledují zaplnění koryta řeky a pevnost protipovodňových valů. Více než síly vody se obávají jejího znečištění. Městský hygienik v Gdaňsku varoval obyvatele před konzumací ovoce a zeleniny, která mohla přijít do styku s vodou z rozbouřené řeky. Byly v ní totiž zjištěny nežádoucí baterie, například salmonely. Povodňová vlna s sebou do moře nese vše, co řeka sebrala po cestě vnitrozemím. Počítá se tedy se znečištěním pláží v blízkém okolí ústí Visly.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme