Povstalci zabili 68 bojovníků Islámského státu v Sýrii. Podporovala je při tom turecká armáda

Syrští povstalci s podporou tureckého letectva v noci na sobotu zabili 68 bojovníků Islámského státu. Informovala o tom turecká armáda. Intenzivní střety kolem města Al-Báb i nadále pokračují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleppo, Sýrie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Turecká armáda oznámila, že celkem bylo při nočních útocích zasaženo 141 islamistických cílů a bylo zničeno jedno velitelství Islámského státu. O život přišlo 68 bojovníků, ale také dva povstalci a jeden byl zraněn.

Turecká armáda útočí také v okolí města Al-Báb. Snaží se jej dobýt už několik týdnů. Tento týden zde turecká armáda zaznamenala velké ztráty. O život přišlo nejméně 16 jejich vojáků.

V Aleppu explodoval sklad s municí. Dva lidé přišli o život, 33 bylo zraněno

Číst článek

V okolí města Al-Báb byli údajně také zajati dva turečtí vojáci, které radikálové upálili. Video s hrůzným činem zveřejnil Islámský stát ve čtvrtek na svých stránkách. V pátek pak informovala turecká organizace Blocks, že vláda blokuje přístup k některým stránkám, aby nebylo možné video dále šířit.

Turecko v Sýrii bojuje nejen proti Islámskému státu, ale také proti syrským Kurdům, kterým brání, aby získali souvislé území na jih od turecké hranice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme