Powell skutečně mluvil s Havlem o rezoluci ke Kubě

Spojené státy nechtějí v rezoluci o nedodržování lidských práv na Kubě, kterou připravuje Česká republika, kritiku sankcí proti Kubě. V této souvislosti americké ministerstvo zahraničí potvrdilo Českému rozhlasu telefonický rozhovor mezi šéfem americké diplomacie Colinem Powellem a českým prezidentem Václavem Havlem o této otázce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí na dotaz Českého rozhlasu ve Washingtonu uvedl, že ministr Powell a prezident Václav Havel mluvili o víkendu v telefonickém rozhovoru o navrhované rezoluci. Spojené státy daly České republice a dalším zemím během práce na rezoluci na srozuměnou, že rezoluce by se měla týkat výlučně situace lidských práv na Kubě a neměly by se do ní míchat další faktory včetně ekonomických záležitostí. Skutečnost, že Colin Powell volal o víkendu přímo prezidentu Havlovi a ne ministru Kavanovi, nemá podle mluvčího žádný zvláštní význam. Washington podle něho komunikuje s celou českou stranou.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme