Powell skutečně mluvil s Havlem o rezoluci ke Kubě

Spojené státy nechtějí v rezoluci o nedodržování lidských práv na Kubě, kterou připravuje Česká republika, kritiku sankcí proti Kubě. V této souvislosti americké ministerstvo zahraničí potvrdilo Českému rozhlasu telefonický rozhovor mezi šéfem americké diplomacie Colinem Powellem a českým prezidentem Václavem Havlem o této otázce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí na dotaz Českého rozhlasu ve Washingtonu uvedl, že ministr Powell a prezident Václav Havel mluvili o víkendu v telefonickém rozhovoru o navrhované rezoluci. Spojené státy daly České republice a dalším zemím během práce na rezoluci na srozuměnou, že rezoluce by se měla týkat výlučně situace lidských práv na Kubě a neměly by se do ní míchat další faktory včetně ekonomických záležitostí. Skutečnost, že Colin Powell volal o víkendu přímo prezidentu Havlovi a ne ministru Kavanovi, nemá podle mluvčího žádný zvláštní význam. Washington podle něho komunikuje s celou českou stranou.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme