Powell teď bude přesvědčovat Kongres

Po středečním vystoupení v Radě bezpečnosti dnes šéf americké diplomacie Colin Powell předstoupí před domácí zákonodárce, aby Kongres přesvědčil, že vojenská akce proti Iráku může být nevyhnutelná pro jeho odzbrojení. O tom, nakolik je nynější přesvědčovací kampaň ministra zahraničí úspěšná, rozhodne podle představitelů Bílého domu několik nejbližších dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Colin Powell | Zdroj: ČTK

Podle zpravodaje Českého rozhlasu v USA Miroslava Konvaliny chce Colin Powell v Senátu znovu dokázat, že Saddám Husajn míří na civilizovaný svět nebezpečně nabitou zbraní. Většina amerických zákonodárců už ocenila, že šéf diplomacie důkladným a názorným způsobem popsal v Radě bezpečnosti OSN nebezpečí, které civilizaci ze strany Iráku hrozí.

Jak republikáni, tak většina demokratů podporuje cestu přesvědčování Spojených národů a veřejnosti o dostupných důkazech. Někteří demokraté, včetně vůdkyně demokratů ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiové si myslí, že válka není nevyhnutelná. Proti nasazení amerických vojáků a proti přehlížení důsledků, které válka s Irákem může blízkovýchodnímu regionu i Spojeným státům přinést, se vyjadřoval jeden z mála ostřejších kritiků postupu Bílého domu, demokratický senátor Edward Kennedy.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme