Požár výškové budovy v belgickém Lutychu nepřežil jeden člověk. Evakuováno bylo více než 250 lidí

Při požáru jedné z nejvyšších rezidenčních budov Belgie zemřel v pondělí v Lutychu jeden člověk, dva jsou v kritickém stavu v nemocnici. Výšková budova Kennedy, která má zhruba 85 metrů, vzplála v pondělí odpoledne a do pozdního večera z ní bylo evakuováno více než 250 lidí, někteří za pomoci vrtulníku, informují belgická média. Zhruba hodinu před půlnocí se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu.

Lutych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár vypukl ve sklepech budovy kolem 14.00, později se začal šířit i do dalších pater. Hustý kouř především zaplnil schodiště, což výrazně ztížilo odchod obyvatel. Hasiči nejdříve obyvatele vyzvali, aby se zavřeli v bytech, později však nařídili evakuaci a začali je snášet z balkónů.

Zásah komplikovala výška budovy. Ačkoliv z Antverp přijel vůz s plošinou, která může dosáhnout až do výšky 60 metrů, poslední patra bylo nutné evakuovat za použití vrtulníků. Letecká evakuace začala kolem 20.30 a policejní mluvčí vyzval obyvatele, aby setrvali na balkonech.

V šestnácti k volebním urnám. V Belgii budou europoslance volit i mladí Češi

Číst článek

Podle informací policie do nemocnice muselo být převezeno pět obyvatel budovy, tři z nich se nadýchali kouře. Stanice RTL s odvoláním na policii uvedla, že jeden člověk zemřel a dva další jsou v kritickém stavu.

Hasiči spolu s lidmi evakuovali i jejich domácí mazlíčky. Více než sedmi desítkám lidí musely úřady vyhledat alternativní ubytování, ostatní obyvatelé si poradili sami. Celkem bylo evakuováno přes 250 lidí. „Budova nebude přístupná a zůstane pod dohledem,“ uvedla policie. Hasiči hodinu před půlnocí oznámili, že se jim požár povedlo dostat pod kontrolu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme