Při požáru sedmipatrového domu ve Štrasburku zemřelo 5 lidí, dalších sedm se zranilo

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče. Příčina neštěstí zatím není známa, úřady ale nevyloučily závadu na rozvodech elektřiny.

Štrasburk (Aktualizováno: 11:36 27. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči se při zásahu potýkali s hustým kouřem a zachránili hodně lidí (ilustrační foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Požár ve čtvrti u hlavního nádraží si vyžádal životy tří mužů ve věku od 30 do 45 let a dvou žen, jedné 25leté a jedné asi 70leté. Podle regionálního listu DNA se podařilo hasičům z budovy dostat 23 lidí bez zranění. Většina z nich našla přístřeší v jedné ze školních tělocvičen.

Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy ze 70. let minulého století. Hasiče na místo požáru přivolali kolem jedné hodiny ráno. Obyvatele domu ohrožoval mimo jiné silný kouř.

Soustrast pozůstalým na twitteru vyjádřil i francouzský ministr vnitra Christophe Castaner. Zároveň za zásah u požáru poděkoval hasičům i zdravotníkům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme