Příkazy k evakuaci, uzavřené silnice. Kvůli větru a suchu se v Kalifornii dál šíří požár Caldor

Požár Caldor v Kalifornii se přiblížil k hustě zalidněným oblastem v severní části tohoto amerického státu, což vedlo úřady k vydání dalších příkazů k evakuaci obyvatel a také k uzavírkám silnic. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na kalifornský úřad, který má na starosti ochranu lesů před požáry.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár Caldor v Kalifornii | Foto: Fred Greaves | Zdroj: Reuters

Zmíněný požár zuří již dva týdny a rozšířil se na 168 387 akrů, což je přibližně 680 kilometrů čtverečních. Oheň tedy postihl plochu větší, než je rozloha Prahy. Požár poničil 650 staveb a poškodil 39 obytných, obchodních a dalších zařízení. V boji s plameny utrpělo zranění pět hasičů a civilistů.

K rychlému šíření požáru podle úřadů přispívá vítr a sucho. Kouř z požárů nebezpečně zhoršil kvalitu ovzduší v některých oblastech, upozornila na twitteru v neděli americká viceprezidentka Kamala Harrisová.

The smoke from the Caldor Fire and wildfires across the west have created dangerous air quality levels for some communities. Please listen to local officials and visit fire.airnow.gov.

21:00 – 29. 08. 2021

833 5449

Kalifornie každoročně zažívá na konci léta sezonu požárů a letos - jak stále více krajiny pohlcuje oheň - se zdá, že letošní sezona by mohla být ještě horší než loňská, která byla nejhorší v zaznamenané historii, poznamenal Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme