Na chorvatské dálnici v sobotu shořel český autobus. Všech 49 turistů se stihlo dostat ven

V Chorvatsku v sobotu večer shořel autobus české společnosti Pelánbus. Informaci serveru Dnevnik Radiožurnálu potvrdil český konzul ve Splitu Pavel Duchoň. K incidentu došlo v oblasti Zadaru na dálnici A1 ve směru na Záhřeb jen jeden kilometr před tunelem Sevti Rok. Na palubě autobusu bylo tou dobou 49 českých turistů. Všem se podařilo včas dostat z vozidla ven a nikomu se nic nestalo.

Zadar / Split (Aktualizováno: 13:16 18. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár českého autobusu u Zadaru | Zdroj: Dnevnik

Turisté už jsou doma, o jejich návrat se postaraly autobusy jiných dvou firem, řekl v neděli majitel rumburské cestovní kanceláře Best Burk Jaroslav Havel.

„V minulosti se nám nikdy nic podobného nestalo,“ řekl Havel. Autobus začal podle něj hořet při návratu turistů z dovolené. „Ještě jsem s těmi klienty nemluvil, ale čekali asi hodinu a půl, než je naložily ty další autobusy a odvezly je domů,“ doplnil.

Vozidlo začalo hořet během jízdy. Podle vedení společnosti může za požár technická závada. Na místě byly tři hasičské vozy, požár se jim podařilo zlikvidovat kolem desáté hodiny večer, napsal Dnevnik.

Podle Duchoně nebyla potřeba žádná pomoc české diplomacie. 

„Probíhalo tam dohašování kolem desáté hodiny a potom odklízení autobusu. Na nějakém portálu se objevila informace, že se čeká na náhradní autobus, nicméně z české strany, ani ze strany turistů, ani ze strany přepravce se nám nikdo neozval, takže předpokládáme, že o ty lidi bylo postaráno,“ řekl Radiožurnálu.

Na dálnici se kvůli požáru vytvořila pětikilometrová kolona, doprava byla odkláněna. 

Na této silnici nedaleko tunelu Sveti Rok zemřelo v červnu 2012 při nehodě autobusu s českými turisty osm lidí a dalších 43 utrpělo zranění. Příčinou havárie byl tehdy mikrospánek řidiče.

Jakub Smetana, Dominik Tesár, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme