Hudební festival v Chorvatsku zasáhl požár, hasiči museli evakuovat 10 000 lidí

Kvůli požáru, který v noci na úterý vypukl v borovém lese na chorvatském ostrově Pag, evakuovali hasiči 10 000 lidí. Plameny ohrožovaly kluby a diskotéky nedaleko letoviska Novalja, informovala chorvatská televize N1, podle níž nikdo neutrpěl zranění.

Chorvatsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hudební festival v Chorvatsku zasáhl požár (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V pondělí večer na pláži Zrće u Novalji začínal třídenní hiphopový festival Fresh Island, na který jezdí především turisté ze zahraničí.

Plameny se rychle šířily a dostaly se blízko tohoto místa. Hlavní hvězdou letošní přehlídky je podle pořadatelů americký raper Tyga. Zda ovšem bude festival pokračovat, není zatím jasné.

Ráno se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu, uvedl starosta Novalji Ante Dabo. K hašení použili i několik letadel.

Informaci o tom, že se nikdo z Čechů nepokoušel kontaktovat ministerstvo zahraničí, potvrdila serveru jeho mluvčí Zuzana Štíchová.

Velké požáry sužovaly Chorvatsko v letech 2012 a 2017. V roce 2017 postihly oblast mezi Zadarem a Šibenikem, ale i některé ostrovy jako Ugljan, Hvar a Brač. Kvůli hustému dýmu byl dokonce zastaven provoz na dálnici vedoucí ze Záhřebu do Splitu.

V červenci 2017 oheň sežehl 4500 hektarů borovicových lesů, křovin a olivových hájů. Během požárů nebyl nikdo zraněn. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme