Požár domu s přistěhovalci v Paříži nepřežilo sedm lidí

V Paříži znovu hořel dům, kde žijí afričtí přistěhovalci. Při požáru, který zachvátil budovu v noci na dnešek, zahynulo nejméně sedm lidí, včetně čtyř dětí. Zranění utrpělo dalších 14 osob. Podle vyšetřovatelů oheň pravděpodobně nebyl založen úmyslně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři evakuují ženu | Zdroj: ČTK

Požáru v historické čtvrti Marais ve třetím obvodě v centru francouzské metropole vypukl před 22. hodinou SELČ. Na 130 hasičů bojovalo s ohněm téměř dvě hodiny.

Jednou obětí je dítě, které před plameny vyskočilo ze čtvrtého patra a v nemocnici podlehlo zraněním. Ostatních šest těl se našlo po uhašení požáru v troskách domu.

Starosta třetího obvodu uvedl, že v domě žilo ilegálně 12 rodin z Pobřeží slonoviny, které žádaly úřady o povolení k pobytu ve Francii. Podle vyšetřovatelů oheň pravděpodobně vypukl závadou na elektroinstalaci, která byla ve velmi špatném stavu.

Dnešní požár je třetím obdobným neštěstím, které postihlo město nad Seinou v letošním roce. Naposledy v noci na pátek si oheň v domě obývaném přistěhovalci z Afriky vyžádal v jihovýchodní Paříži životy 17 lidí. Mezi nimi bylo 14 dětí. I zde se příčiny tragédie teprve vyšetřují.

Incidenty oživily kritiku špatného bezpečnostního stavu mnohých domů. Pařížská radnice upřesnila, že ve městě stále nevyhovuje normám téměř tisíc budov. V této souvislosti radnice slíbila urychlit výstavbu sociálních bytů, do kterých by se mohli stěhovat lidé z objektů určených k rekonstrukci.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme