Požár domu v Hongkongu si vyžádal pět obětí a 35 zraněných. Lidé na záchranáře mávali ručníky

Nejméně pět lidí zahynulo a 35 dalších utrpělo zranění při požáru v bytovém domě v Hongkongu. Informovaly o tom hongkongské úřady. Plameny se rozšířily z tělocvičny v šestnáctipodlažním domě, informovala podle agentury Reuters místní televize RTHK.

Hongkong (Aktualizováno: 7:51 10. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obytný dům v Hongkongu, ve kterém vypukl požár

Obytný dům v Hongkongu, ve kterém vypukl požár | Foto: Louise Delmotte | Zdroj: ČTK / AP

Požár se rozhořel dnes před 8.00 ráno (2.00 SELČ) na hongkongském poloostrově Kowloon, kde se nachází mnoho starých bytových domů, obchodů a podniků.

Lidé v hořící vysoké budově mávali z oken ručníky, aby upoutali pozornost záchranářů. Do bezpečí bylo evakuováno asi 150 osob. Policie během ranní špičky uzavřela okolní silnice.

Šest ze zraněných je ve vážném stavu a jeden v kritickém, informovaly také úřady, které už zahájily vyšetřování příčin požáru. Oheň se podařilo uhasit asi po hodině.

Hasiči v severní části Hongkongu už 15 hodin bojují s jiným mohutným požárem, který vypukl na staveništi. Na místě nebyly hlášeny žádné oběti ani zranění, a známá zatím není ani příčina požáru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme