V budově rádia France Bleu Isère vypukl požár, někdo ho založil úmyslně

V budově francouzského rádia France Bleu Isère v centru Grenoblu vypukl v noci na pondělí požár. Podle zaměstnanců rádia byl založen úmyslně. Nikdo se při něm nezranil. Deník Le Figaro požár v rozhlasové stanici zasazuje do atmosféry obecné nedůvěry vůči médiím, zejména v kontextu protestního hnutí žlutých vest. Podle šéfredaktora stanice je příliš brzo na závěry. Incident vyšetřuje policie.

Grenoble Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Naštěstí nebyl nikdo zraněn, ale škody jsou značné,“ informovala rozhlasová stanice na webu. V rádiu France Bleu Isère pracuje desítka zaměstnanců, kteří se dočasně přesunou do jiných poboček. Oheň vypukl kolem půl třetí ráno a zničil přízemí budovy, kde se nachází i vysílací studio.

Zaměstnanci rozhlasové stanice nepochybují, že požár byl založen úmyslně: jedny vchodové dveře byly vypáčené a požár měl dvě ohniska.

Pokrývání demonstrací

Šéfredaktor stanice Léopold Strajnic uvedl, že rádiu ani jeho zaměstnancům v poslední době nikdo nevyhrožoval. „Vztahy, které jsme měli v terénu v průběhu demonstrací (žlutých vest), byly relativně v pořádku. Na formování hypotéz je příliš brzy,“ řekl Strajnic kolegům z France Info.

V posledních týdnech se několik novinářů, kteří pokrývali manifestace, stalo terčem agrese, připomněl list Le Figaro. Někteří lidé z řad žlutých vest nazývají žurnalisty „kolaboranty“ a obviňují je, že straní vládě, zatajují násilnosti policie a lžou o počtech demonstrujících, napsal deník. Nepokoje narušily i distribuci novin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme