Skokem z okna ve výšce přes deset metrů si dva chlapci v Grenoblu zachránili život. Chytali je dospělí

Skokem z okna v desetimetrové výšce si zachránili život dva chlapci z francouzského Grenoblu, jejichž byt v úterý zachvátil požár. Hochy ve věku tří a deseti let zachytili dospělí, kteří jim přispěchali na pomoc, informoval ve středu server France Bleu.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na videu, které událost zachycuje, je vidět hustý černý dým, který se valí z bytu ve třetím patře. Z okna ve zhruba desetimetrové výšce starší chlapec nejprve vyhodil mladšího bratra a poté sám vyskočil.

Požár katedrály v Nantes: podle úřadů zatím nic neukazuje na žhářství, podezřelého propustily

Číst článek

Podle francouzských médií se ani jednomu z nich nic nestalo. Záchranáři je nicméně převezli do nemocnice na pozorování. Dva muži, kteří hochy pomáhali zachytit, mají zlomené ruce.

„Nevěděli jsme, co dělat. Chtěli jsme vylomit dveře, ale nešlo to,“ řekl agentuře AP pětadvacetiletý Athoumani Walid, který si při záchraně chlapců zlomil zápěstí.

„Ukázali jsme, že jsme tu jeden pro druhého, že jeden druhého dokážeme zachránit,“ dodal obyvatel čtvrti Villeneuve, v níž žijí převážně přistěhovalci. Podle agentury AP nemá čtvrť v Grenoblu nejlepší pověst a Walid doufá, že záchrana chlapců ji dokáže aspoň trochu zlepšit.

Při požáru v bytovém domě utrpělo zranění celkem sedmnáct lidí. Příčina požáru zatím není jasná.

Podle agentury AFP policie ve středu zahájila vyšetřování rodičů obou chlapců, které podezřívá ze zanedbání péče. Podle prokurátora Érika Vaillanta byla matka na nákupech, kde se zdržela, a otec odešel před jejím návratem do práce. Chlapci tak byli v době vypuknutí požáru doma sami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme