Statisíce Kaliforňanů čekají na obnovení dodávky elektřiny. Kvůli větru hrozí další šíření požáru

Statisícům Kaliforňanů by v pondělí mohli obnovit dodávky elektřiny. Očekává to agentura AP na základě prohlášení energetických společností, které vypnuly proud často preventivně, aby zabránily šíření požárů z poškozené sítě. Bez elektřiny zůstávají víc než dva miliony lidí a asi 200 tisíc lidí muselo opustit své domovy.

Video Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kincadský požár řádí ve vinařské oblasti na severu Kalifornie. | Foto: Stephen Lam | Zdroj: Reuters

Víc než deset rozsáhlých požárů v různých částech Kalifornie už poničilo skoro 400 budov. „Největší výzvou zůstává Kincadský požár a je pro nás proto největší prioritou. Jenom s ním bojují víc než tři tisíce lidí,“ uvedl guvernér Gavin Newsom, který vyhlásil na území celého státu stav nouze.

Kincadský požár řádí ve vinařské oblasti na severu Kalifornie. Situaci komplikuje silný vítr, který může zanést žhavé uhlíky až kilometry daleko.

I přes částečné obnovení dodávek energií hrozí, že počet domácností bez proudu bude zase stoupat, protože meteorologové v úterý očekávají další silný vítr.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme