Dům pro seniory v ruském Kemerovu zachvátil požár. Zemřelo 22 lidí, šest je zraněných

Při požáru domu pro seniory v ruském městě Kemerovo zemřelo 22 lidí, informovala v sobotu agentura TASS. Požár vypukl v pátek pozdě večer moskevského času v horním patře domu se soukromou pečovatelskou službou. Příčina zatím není jasná.

Kemerovo (Aktualizováno: 13:00 24. 12. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V době příjezdu hasičů byla střecha už v plamenech, horní patro jednopatrové budovy zcela shořelo. Zničeno bylo i přízemí, kde byly obchody, mimo jiné s krmivem pro zvířata. Ruské úřady původně informovaly o dvaceti mrtvých, po uhašení plamenů a inspekci ale záchranáři nalezli další dva mrtvé.

Rusko se potýkalo s dalšími požáry v řadě. Oheň zachvátil nákupní centrum a výrobnu kaučuku

Číst článek

„Podle posledních informací byla při prohlídce místa objevena další dvě těla. Počet mrtvých tak vzrostl na 22. Dalších šest je zraněných, dva jsou hospitalizovaní ve vážném stavu s popáleninami," uvedla ruská vyšetřovací komise.

Lékaři následně oznámili, že jeden z lidí utrpěl středně vážná zranění, druhý vážná. Stav obou je nicméně stabilizovaný.

Dům s pečovatelskou službou patřil soukromé firmě. Nebyl uveden v registru, a proto v něm požární inspektoři nedělali pravidelné prohlídky, píše TASS.

Záchranáři také uvedli, že o požáru dostali informace příliš pozdě. K rychlému šíření plamenů podle nich přispěly dřevěné podlahy a pěnová izolace.

Jedno z nejhorších neštěstí

Páteční neštěstí v Kemerovu patří k nejhorším svého druhu v posledních letech v Rusku. V prosinci 2020 zemřelo 11 lidí při požáru domova důchodců v obci Išbuldino v Baškirsku, týž rok v květnu si devět obětí vyžádal požár v soukromém domově pro seniory v Krasnogorsku, rovněž tento dům nebyl zaregistrován.

V Kemerovu hořel dům pro seniory také letos v lednu, evakuováno bylo pět desítek osob, čtyři lidé zemřeli.

Sibiřské město Kemerovo, které má asi 550 tisíc obyvatel, zažilo také jeden z nejhorších požárů v Evropě za poslední léta. V březnu 2018 tam v důsledku požáru v obchodním centru zemřelo 60 lidí, z toho čtyři desítky dětí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme