Rusové zadrželi kvůli požáru v obchodním centru ředitelku firmy, která objekt vlastní

Kvůli tragickému požáru v obchodním centrum v Kemerovu zadržela ruská policie dalšího člověka. Je to Julija Bogdanovová, šéfka firmy, které vyhořelá budova obchodního centra Zimní višeň patří. Kvůli požáru, při kterém zahynulo 64 lidí, už policie dříve zadržela například technického ředitele obchodního centra a dva zaměstnance místní hasičské služby.

Kemerovo (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru zábavního a obchodního domu zahynulo 64 lidí | Zdroj: Reuters

Bogdanovová opakovaně informovala své podřízené o nedostatečném protipožárním systému v budově, nepodnikla ale nic, aby bezpečnostní závady odstranila. Upřesnila důvod zadržení mluvčí Vyšetřovacího výboru Světlana Petrenková.

Příčinu požáru z minulé neděle ještě vyšetřovatelé neurčili, za nejpravděpodobnější ale považují zkrat. Zjistilo se, že v budově řádně nefungoval automatický hasicí systém a že požární alarm vypnul jeden ze členů ostrahy, kterého už policie také zadržela

Během týdne protestovaly v ulicích Kemerova tisíce lidí, kteří požadovali odstoupení gubernátora oblasti Amana Tulejeva. Podle kemerovské radnice se už začaly vyplácet kompenzace pozůstalým. Milionové částky uvolnil ruský stát, Kemerovská oblast, samo město Kemerovo i společnost, které obchodní středisko Zimní višeň patří.

jim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme