Požár lesů v Arizoně přiměl k evakuaci 25 tisíc lidí

V americké Arizoně zuří rozsáhlé přírodní požáry. Dvě ohniska se spojila do společné 80 kilometrů dlouhé linie plamenů. Vznikl tak největší oheň v 90leté historii státu. Živel už přiměl k evakuaci 25 tisíc lidí. Hasiči s pomocí buldozerů vytvořily bariéru, která měla zastavit postup ohně k městům Show Low a Pinetop-lakeside na kraji indiánské rezervace Fort Apache. Plameny však zátaras přeskočily. Show Low tak muselo být evakuováno. Na okraji města už oheň pohltil dům jednoho z hasičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požáry v Arizoně | Foto: ČTK/AP

Požár zuří na ploše asi 120 000 hektarů. Před řáděním živlu uteklo 25 000 obyvatel Arizony. Hrozí, že oheň pohltí město Show Low, které leží zhruba 240 kilometrů severovýchodně od hlavního města státu Phoenixu. Oheň si podle hasičů žije svým vlastním životem. Nemůžeme ho dostat pod kontrolu, řekl BBC jejich mluvčí Jim Paxon. "Zatím nevyhráváme bitvu s tímto velkým drakem, obludou, která má mnoho hlav. Je to tvrdá a namáhavá práce pro mé lidi a také pro tu, co tu zůstali, pro policii, dispečery, zdravotníky."

Markéta Kaclová, Jana Ulbrychová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme