Požár na jednom z Kanárských ostrovů se dál šíří

Plameny, se kterými už od pátku bojují hasiči na Kanárských ostrovech, konkrétně na ostrově La Palma, stále nejsou pod kontrolou. Nejhorší situace je podle stanice BBC kolem měst Fuencaliente a Mazo. Obě destinace jsou mezi turisty velmi oblíbené. Bezpečnostní složky už evakuovaly na 4000 lidí, včetně turistů. Čeští turisté na ostrově naštěstí žádní nepobývají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár ve Španělsku

Lesní požár ve Španělsku | Foto: AFP

Požár, který vypukl v pátek v noci a má tři ložiska, způsobil na ostrově La Palma jednu z nejhorších katastrof za posledních pět let. Shořelo už 1500 hektarů půdy.

Hasičské týmy se nyní zaměřují na to, aby se oheň nerozšířil ještě do národního parku La Calderra de Taburiente. Všechna tři ložiska požáru jsou totiž stále aktivní a hrozí, že by se oheň mohl rozšířit i na sever ostrova. V průběhu noci se proto k hasičským týmům z La Palmy přidali i požárníci a záchranáři z ostrovů Tenerife, Gran Canaria a Fuerteventura.

Dnešní nižší teploty dávají naději, že se oheň podaří dostat pod kontrolu. Mezitím však vypukl požár i na dalším kanárském ostrově, La Gomera.

Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří Tomia Okamury na ostrově La Palma nepobývají v současné době žádní čeští turisté.

Přečtěte si také:

Na jednom z Kanárských ostrovů zuří požár, Češi nejsou v ohrožení

Jana Zemanová, Ľubica Zlochová, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme