Požár na půdě domu v německém Lambrechtu si vyžádal pět mrtvých. Nejsou mezi nimi děti

Pět lidí přišlo o život při požáru ve městě Lambrecht na jihozápadě Německa. Plameny zachvátily půdu domu, ve kterém žilo několik rodin. Policie zatím všechny oběti ještě neidentifikovala, oznámila však, že mezi mrtvými nejsou žádné děti, píše agentura DPA.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pět lidí přišlo o život při požáru ve městě Lambrecht na jihozápadě Německa (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Příčina neštěstí zatím objasněna nebyla. Podle policie požár propukl ve čtvrtek ve 23.00 hodin v rodinném domě ve městečku, které leží ve spolkové zemi Porýní-Falc blízko hranice s Lucemburskem a Belgií.

Při požáru domu v Paříži zemřelo nejméně deset lidí. Podle vyšetřovatelů šlo pravděpodobně o žhářství

Číst článek

O požáru půdy hasiče informovali obyvatelé domu. Byty v objektu byly následně evakuovány. Na místě jsou podle policie stále hasiči. Škody úřady odhadují na statisíce eur.

Požáry s takto tragickou bilancí mrtvých jsou v Německu velmi neobvyklé. V uplynulých letech se několik takových neštěstí ale stalo.

Čtyři lidé přišli o život při půdním požáru v říjnu 2015 ve Pforzheimu. Příčinou tragédie nejspíše bylo špatné použití topidla.

V roce 2013 zemřela při požáru v Backnangu žena a jejích sedm dětí ve věku od šesti měsíců do 17 let. I tento požár podle úřadů zřejmě zapříčinili sami obyvatelé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme