Tragédie v Mirjangu: smrtící oheň v jihokorejské nemocnici zabil 37 lidí a na 130 zranil.

Nejméně 37 lidí zemřelo a téměř 130 dalších bylo podle nejnovější bilance zraněno při požáru v nemocnici ve městě Mirjang na jihovýchodě Jižní Koreje. Úřady dříve informovaly o 41 mrtvých, později ale údaj opravily s tím, že některá těla byla započítána dvakrát, informovala agentura AFP. Jde o nejhorší požár v Jižní Koreji za více než desetiletí.

Soul (Aktualizováno: 13:05 26. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zachraňují pacienta z nemocnice zachvácené požárem. | Foto: Kim Gu-Yeon/Gyeongn Domin Ilbo | Zdroj: Reuters

Přesná příčina vzplanutí se vyšetřuje. Předpokládá se, že oheň propukl v přízemí na pohotovosti. Mezi mrtvými jsou hlavně ti, kteří se nacházeli v prvním a druhém patře budovy. Většina z obětí se nadýchala kouře. Zemřeli i tři zaměstnanci nemocnice, mimo jiné lékař z pohotovosti.

VIDEO: Hořel celý hotel, něco takového jsem viděl poprvé, přibližuje hasič zasahující u požáru v Praze

Číst článek

Nejméně deset zraněných je ve vážném stavu. Hasiči z nemocnice evakuovali přibližně 200 lidí, které převezli do čtyř přilehlých zdravotnických zařízení.

Plameny se začaly šířit kolem 7.30 místního času (ve čtvrtek 23.30 SEČ). Uhasit se je podařilo po několika hodinách.

V šestipatrové budově se nachází také domov pro seniory, ale podle agentury Jonhap bylo jeho osazenstvo, celkem 94 osob, v bezpečí evakuováno.

Žádné hasicí přístroje

Předseda nadace, která zdravotnické zařízení provozuje, v televizi uvedl, že nemocnice nebyla vybavena hasicími přístroji, protože to zákon nevyžaduje. Jihokorejská televize YTN přinesla záběry černého kouře valícího se z oken a vstupu do nemocnice.

Prezident Mun Če-in svolal v reakci na neštěstí krizovou schůzku, kde chce se svými poradci probrat, jak podobným požárům čelit. V prosinci zemřelo při požáru budovy fitness centra ve městě Čečchon 29 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme