V Řecku kvůli teplému počasí vznikly desítky požárů. Na jednom z ostrovů hasiči evakuovali sto turistů

Řečtí hasiči dál bojují s několika desítkami lesních požárů způsobených teplým a větrným počasím, kvůli tomu největšímu poblíž Atén už úřady nařídily evakuaci. Informovala o tom v pondělí agentura AP. Na aténském předměstí Peania zasahuje přes 130 hasičů, kteří se snaží zkrotit oheň na svazích hory Hymettos. Napjatá je i situace na ostrově Elafonisos, kde oheň o víkendu donutil k evakuaci stovky turistů.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S požárem bojovalo více než 120 hasičů. (ilustrační foto) | Foto: Rafael Marchante | Zdroj: Reuters

Plameny na hoře Hymettos, necelých deset kilometrů od centra metropole, se rychle šíří a jsou vidět z velké dálky.

Na Kanárských ostrovech hoří. Oheň ohrožuje obce i národní park, s hašením pomáhá deset letadel

Číst článek

Na ostrově Elafonisos se kvůli požáru už v sobotu museli evakuovat obyvatelé turistického kempu a hotelu. Ačkoli v sobotu večer hasiči hlásili, že plameny už mají pod kontrolou, požár v neděli kvůli silnému větru propukl znovu.

Bojovalo s ním přes 120 hasičů, kteří měli k dispozici i šest letadel a pět vrtulníků. Ostrov kvůli tomu na palubách trajektů v neděli opustilo několik tisíc turistů, uvedla AP.

Podle meteorologů platí extrémní riziko vzniku požárů až do úterka, a to pro většinu území na jihu pevninského Řecka, pro ostrovy v severní části Egejského moře a pro regiony poblíž hranic s Tureckem. Mezi sobotním a nedělním večerem úřady napočítaly po celé zemi celkem 63 nových požárů porostu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme