U bangladéšské metropole Dháka hoří potravinářský podnik. Požár si zatím vyžádal 52 mrtvých

Při požáru potravinářského podniku u bangladéšské metropole Dháky přišlo o život nejméně 52 lidí. V pátek to oznámila agentura AP, místní televize hovoří o 49 mrtvých. Podle AFP začalo v podniku Hashem Food and Beverage hořet ve čtvrtek v 17.00 místního času a plameny dosud nejsou uhašeny. Pětipatrová budova byla uzavřena zevnitř a mnoho lidí se snažilo dostat se ven skokem z oken v nejvyšším patře.

Dháka (Bangladéš) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár továrny, Dháka, Bangladéš

Hasič u požáru potravinářského podniku Hashem Food and Beverage | Zdroj: Reuters

AFP tvrdí, že oheň nebyl ani po 24 hodinách plně uhašen. „Jakmile bude oheň pod kontrolou, začneme hledat těla a zahájíme záchrannou operaci,“ sdělil mluvčí hasičů, který řekl, že až potom bude možné počet mrtvých potvrdit. Podle prvního odhadu hasičů zřejmě požár začal na místě, kde byly uskladněny silně hořlavé látky včetně plastů.

Policie neodhalila viníka požáru dřevěného kostela ze 17. století v Kinského zahradě. Případ odložila

Číst článek

Bangladéšská televize Ekattor s odvoláním na jiného zástupce hasičů oznámila, že o život přišlo 49 lidí a že záchranáři už z budovy ohořelá těla vynášejí.

Podle zdrojů stanice Al-Džazíra je nejméně 30 lidí zraněno a na zprávy čekají stovky příbuzných. Policie původně ohlásila tři mrtvé, ale začalo jich rychle přibývat, když se hasiči dostali do nejvyšších pater.

Úřady zatím nevědí přesně, kolik lidí bylo uvnitř, ani kolik lidí se pohřešuje. Jeden ze zaměstnanců, jemuž se podařil dostat se ven, řekl, že když začalo hořet, byly uvnitř desítky lidí. „Ve třetím patře byly zavřené vchody k oběma schodištím. Jeden kolega mi řekl, že tam bylo 48 lidí, nevím, co se s nimi stalo,“ sdělil zaměstnanec citovaný Al-Džazírou. Jiný vypověděl, že spolu s dalšími kolegy utekl před plameny na střechu, odkud jim pomohli hasiči.

Agentura AP napsala, že Bangladéš má tragickou bilanci obdobných incidentů. V roce 2019 přišlo při požáru ve staré a hustě obydlené části Dháky o život 67 lidí, později toho roku pak oheň pohltil obchodní budovu a zabil 25 lidí. Při požáru textilní továrny na předměstí Dháky v roce 2012 zemřelo 112 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme