Obyvatelé vyhořelého domu v Prešově dostanou od pojišťovny odškodné přes dva miliony eur

Více než dva miliony eur (51,1 milionu korun) dostanou od pojišťovny obyvatelé panelového domu ve východoslovenském Prešově, který na začátku prosince poškodila exploze plynu a následný požár. Dvanáctipatrový dům musel být kvůli silnému poškození nakonec celý zbourán.

Prešov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na vyhořelý dům v Prešově | Foto: Martin Balucha | Zdroj: Český rozhlas

„Pojistné plnění, které náleží poškozeným po odečtení nároků třetích stran, převedeme na účet Společenství vlastníků bytů Mukačevská 7 v nejbližších dnech,“ řekla serveru Aktuality.sk mluvčí pojišťovny Generali Katarína Kukurová. Pojišťovna uznala "totální škodu" a vyplatí nejvyšší možnou částku, na jakou byl dům pojištěn.

U stejné pojišťovny jako společenství vlastníků si svůj soukromý majetek v bytech pojistilo samostatně i několik obyvatel zničeného panelového domu, obyvatelé okolních domů, na kterých výbuch plynu rozbil okna a balkony, a někteří motoristé, kterým auto poškodily trosky.

Do Prešova dorazil speciální stroj na demolici výškových budov. Rozebere poničený panelový dům

Číst článek

„Do dnešního dne jsme našim klientům vyplatili už více než 110.000 eur (2,8 milionu korun) z pojištění majetku,“ uvedl ve středu ředitel úseku pojistných událostí Juraj Páleš. Likvidace škod se podle něj uskutečnila ve zrychleném režimu.

V pondělí město Prešov na svých stránkách informovalo, že z veřejné sbírky vyplatilo 36 poškozeným prvních 345.250 eur (8,8 milionu korun). Na transparentní účet přispěli lidé, firmy a další instituce zatím částkou 3,4 milionu eur (téměř 87 milionů korun).

Koupila byt v Prešově, ale radovala se z něj jen čtyři dny. Při výbuchu v něm naštěstí byly pouze kočky

Číst článek

Výbuch plynu a následný požár z 6. prosince nepřežilo sedm lidí, jeden člověk je stále nezvěstný. Nepodařilo se ho najít ani při bourání budovy, které měla na starosti specializovaná firma z Česka.

Policie při vyšetřování tohoto největšího neštěstí svého druhu v novodobých dějinách Slovenska obvinila z obecného ohrožení tři dělníky, kteří podle ní při stavebních pracích prorazili plynové potrubí u obytného domu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme