Začal hořet ruský sklad munice u hranic s Ukrajinou, exploze jsou hlášeny i z Krymu

V ruské Belgorodské oblasti hraničící s Ukrajinou začalo ve čtvrtek hořet v muničním skladu, oznámil místní gubernátor Vjačeslav Gladkov. Incident si nevyžádal mrtvé ani zraněné, úřady ale evakuují obyvatele dvou vesnic, informovala agentura TASS.

Moskva (Aktualizováno: 22:42 18. 8. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masivní výbuch muničního skladu byl vidět na kilometry daleko.

Výbuch muničního skladu byl vidět na kilometry daleko (ilustrační foto) | Foto: Yurii Basiuk | Zdroj: Reuters

„Blízko vesnice Timonovo v Balujském okrese začal hořet sklad munice. Podle posledních zpráv na místě nejsou mrtví ani zranění,“ uvedl Gladkov.

„Vedení okresu odváží obyvatele vesnic Timonovo a Soloti do bezpečné vzdálenosti,“ dodal. Příčina požáru se podle něj zjišťuje.

Uvedené vesnice leží asi 15 kilometrů od ukrajinských hranic. Ukrajinský zpravodajský portál Ukrajinska pravda zveřejnil videozáznam hořícího skladu, jeho pravost se ale podle agentury Reuters zatím nepodařilo ověřit.

Čtvrteční zpráva o požáru v Belgorodské oblasti přichází poté, co v úterý Moskva obvinila sabotéry ze série explozí v muničním skladě u města Džankoj na Ruskem anektovaném poloostrově Krym.

Výbuchy otřásly kromě toho v úterý také leteckou základnou Hvardijske (rusky Gvardejskoje) u Simferopolu v centrální části Krymu.

Na ruské letecké základně na Krymu došlo k výbuchu, explodovala munice. Jeden člověk zemřel

Číst článek

Výbuchy byly z poloostrova hlášeny i minulý týden, a to z ruské letecké základny Saky. Kyjev zodpovědnost za exploze na ruských leteckých základnách na Krymu oficiálně nepřiznal, naznačil ale, že za nimi stojí ukrajinské síly.

Exploze na Krymu

Z ukrajinského poloostrova Krym, který v roce 2014 anektovalo Rusko, jsou hlášeny exploze. Podle agentury Reuters, která se odvolává na tři místní zdroje, byly slyšet nejméně čtyři výbuchy v blízkosti letiště Belbek u Sevastopolu.

Ruskem dosazený sevastopolský gubernátor Michail Razvožajev mezitím uvedl, že ruská protivzdušná obrana sestřelila ukrajinský bezpilotní letoun a že nejsou hlášeny žádné škody.

Ukrajinská agentura Unian informovala, že se podle místních obyvatel od letiště Belbek ozvaly opakované výbuchy a že tam hoří. Belbek je podle této agentury největší leteckou základnou ruských okupačních sil na Krymu.

Rusové přemísťují letadla z Krymu. Ukrajinci zaznamenali přelety 24 letadel a 14 vrtulníků.

Číst článek

Ruskojazyčný web stanice BBC uvedl, že krymské úřady dříve informovaly o operaci protivzdušné obrany v Kerči, kde byl podle nich sestřelen bezpilotní letoun.

Podle serveru Ukrajinska pravda tamní obyvatelé rovněž slyšeli exploze.

Výbuchy byly hlášeny z Krymu už v uplynulých dnech. Minulý týden výbuch otřásl ruskou leteckou základnou Saky. Podle Moskvy tam explodovala letecká munice. Kyjev odmítl, že by na základnu zaútočil.

Podle satelitních snímků, které zveřejnila společnost Planet Labs, výbuch poškodil letadla i letištní infrastrukturu.

Tento týden Moskva obvinila sabotéry ze série explozí v muničním skladě u města Džankoj. Výbuchy otřásly kromě toho v úterý také leteckou základnou Hvardijske (rusky Gvardejskoje) u Simferopolu v centrální části Krymu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme