Požár ukončil pátrání po kalifornském policistovi, který zabil tři lidi

Přestřelkou a požárem lesní chaty skončila jedna z nejrozsáhlejších pátracích akcí v historii Kalifornie. V troskách srubu policie našla tělo, které by mohlo patřit hledanému expolicistovi Christopheru Dornerovi podezřelému z vraždy tří lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Losangeleská policie během akce na dopadení pomstychtivého bývalého kolegy | Zdroj: Reuters

„Čeho bylo moc, toho bylo příliš. Je na čase se vzdát,“ vzkazoval Dornerovi losangeleský policejní velitel Andrew Smith prostřednictvím médií. Pátrání po bývalém policistovi trvalo skoro týden. Byla to jedna z největších policejních akcí v historii Kalifornie.

Dorner podle vyšetřovatelů zastřelil dceru bývalého kapitána losangeleské policie a jejího snoubence. Otec dívky ho před několika lety zastupoval v disciplinárním řízení, které skončilo jeho propuštěním.

V prohlášení, které publikoval na internetu před necelými dvěma týdny, dával bývalý policista najevo, že se zaměří na další někdejší kolegy. Jednoho také za několik dnů zastřelil, druhého vážně zranil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ mstícího se policisty sledoval ve Spojených státech zvláštní zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Úřady vypsaly odměnu ve výši jednoho milionu dolarů za informaci vedoucí k jeho dopadení. Panovaly obavy, že uprchl do Mexika.

Včera dostali místní policisté v horách na severovýchod od Los Angeles informaci, že muž jeho vzhledu držel v jedné z chat jako rukojmí dvě ženy a o něco později odjel v jejich autě.

Muži zákona ho zanedlouho vypátrali a zastavili. Při následné přestřelce podezřelý zabil jednoho zástupce šerifa a dalšího zranil. Následně se zabarikádoval v nedalekém srubu, kde ho obklíčilo zvláštní zásahové komando.

Srub za zatím nejasných okolností vyhořel. Některá místní média pak přinesla informaci, že policie v troskách Dornera našla. Nejprve to její velitel popřel, později ale vyšetřovatelé potvrdili, že se v troskách srubu našly ostatky.

Tělo však zatím nebylo identifikováno, k určení totožnosti mrtvého bude nutná pitva a analýza. Stále tak není stoprocentně jasné, že nalezené ostatky patří skutečně Dornerovi.

Vít Pohanka, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme