Při požáru v severní Kalifornii zahynuli další tři lidé. Obětí je celkem 11, oheň poničil na 2000 domů

Při požáru v severní Kalifornii zahynuli další tři lidé. Letošní bilance řádění živlu v nejlidnatějším státě USA tím stoupla na 11. Mrtvá těla byla nalezena v okrese Butte severně od hlavního města Sacramenta, sdělil místní šerif Kory Honea. V oblasti shořelo či bylo poškozeno na 2000 domů.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požáry v San Diegu v Kalifornii | Foto: San Diego Humane Society | Zdroj: Reuters

Dosud neidentifikovaná těla se nacházela na dvou místech, sdělil na tiskové konferenci ve středu večer (nad ránem našeho času) Honea.

Požáry v Kalifornii sežehly rekordní dva miliony akrů půdy. Nejhorší období teprve přichází

Číst článek

Shluk požárů v severní Kalifornii, jehož ohnisko je zhruba 300 kilometrů severně od San Franciska, se během středy rychle rozšířil a přiměl k evakuaci tisíce lidí. Podle hasičů bylo poškozeno či zcela zničeno 2000 budov.

Okres Butte se nachází poblíž horského města Paradise, které bylo v listopadu 2018 téměř celé zničeno požárem známým jako Camp Fire. Na 85 lidí tehdy zahynulo a desetitisíce obyvatel přišly o střechu nad hlavou.

S celkem 28 většími požáry v Kalifornii ve středu zápasilo na 14 tisíc hasičů. V úterý překonal stát svůj smutný rekord, když tam za letošní sezónu požárů lehlo popelem přes 9308 kilometrů čtverečních porostu.

Plocha spálené půdy se od té doby dále zvětšila a již překonala hranici 10 tisíc kilometrů čtverečních, uvedla agentura DPA.

S plameny se potýkají také další státy na tichomořském pobřeží USA, Washington a Oregon. V Oregonu ve středu na několika místech lehly popelem úhrnem stovky domů, guvernérka státu v této souvislosti varovala před „největší ztrátou na životech a majetku“ v dějinách státu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme