Požár v Gotthardském tunelu byl konečně uhašen

Švýcarští hasiči dnes definitivně uhasili požár v Gotthardském tunelu, který zavinila středeční čelní srážka dvou kamionů. Už byly také odčerpány jedovaté zplodiny, a záchranáři tak budou moci začít vyprošťovat těla obětí a vraky automobilů. Dosud je potvrzeno jedenáct mrtvých, osm z nich bylo identifikováno. V současné době se pohřešuje asi 120 osob, ale jak z místa tragédie uvádí spolupracovnice Radiožurnálu Hana Bakičová, toto číslo se neustále mění. Stále totiž volají lidé, kterým se od katastrofy v tunelu neozvali jejich blízcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v tunelu | Zdroj: ČTK

Záchranáři nicméně doufají, že díky funkčnímu signalizačnímu zařízení v tunelu bude konečný počet obětí výrazně nižší než nynější počet pohřešovaných.

Na zhruba padesátimetrovém úseku, kde bylo ohnisko požáru, se záchranáři v současné době snaží stabilizovat statiku tunelu a především strop, který hrozí zřícením. Podle velitele hasičského sboru Bruno Winklera mohou tyto práce trvat asi den. Teprve pak bude možné začít s vyprošťováním případných dalších obětí a vraků aut.

Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme