Požár v Ho Či Minově Městě si vyžádal nejméně 50 obětí

Nejméně 50 lidí uhořelo při požáru domu v obchodním centru Ho Či Minova Města na jihu Vietnamu. Dalších šest desítek lidí bylo zraněno. Ohniskem živlu se stala šestipatrová budova, kde sídlí hlavně zahraniční společnosti. Oheň se podařilo hasičům uhasit až po téměř čtyřech hodinách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v Ho Či Minově Městě | Zdroj: ČTK

Jak hlásí východoasijský zpravodaj Radiožurnálu Robert Mikoláš, desítky dalších osob mohou být stále uvězněny v komplexu. Podle představitelů města je možné, že jich je až 500; počet obětí proto zřejmě bude ještě narůstat. Například jedna americká pojišťovací společnost oznámila, že pohřešuje šest svých zaměstnanců. V budově se v době neštěstí konala i svatba. Někteří lidé se snaží zachránit skokem z oken.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Mikoláš o požáru ve Vietnamu

V šestipatrovém středisku stojícím přímo v obchodním centru Ho Či Minova Města se nachází několik obchodů, nejznámější diskotéka ve městě, takzvaná Modrá, a na 50 úřadů, hlavně zahraničních. Podle vietnamské policie zatím nic nenasvědčuje tomu, že by požár mohla způsobit bomba.

Robert Mikoláš, Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme