Požár v malajsijské škole zabil nejméně 24 lidí. Mezi oběťmi jsou žáci i učitelé

Náboženskou školu v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru zachvátil ve čtvrtek požár. Nejméně 24 lidí zemřelo, mezi oběťmi je 22 studentů a dva vychovatelé. Sedm dalších osob skončilo se zraněními v nemocnici. S odvoláním na místní činitele o tom informovala agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Kuala Lumpur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v malajsijské náboženské škole zabil nejméně 24 lidí

Požár v malajsijské náboženské škole zabil nejméně 24 lidí | Zdroj: Reuters

Oheň v islámské internátní škole propukl v noclehárně, která se nacházela v horním patře třípodlažní budovy. Místnost měla jeden východ, na kterém byly stejně jako na oknech mříže, takže mnoho lidí zůstalo uvězněných uvnitř.

Jeden ze svědků neštěstí podle agentury Reuters popsal, že po vypuknutí požáru slyšel volání studentů o pomoc.

„Děti volali o pomoc, ale nemohl jsem jim pomoci, protože dveře už byly v plamenech,“ popsal pro agenturu Reuters Hazin, který bydlí vedle školy. „Podařilo se mi zachránit jen pár dětí, kterým se podařilo vyskočit z okna,“ dodal.

Požár v malajsijské náboženské škole zabil nejméně 24 lidí | Zdroj: Reuters

Oběťmi jsou převážně žáci mezi 13 a 17 lety, podlehli plamenům nebo se udusili kouřem, sdělil agentuře AFP ředitel požární a záchranné služby v Kuala Lumpuru.

„Myslím, že je to jedno z nejhorších dramat v zemi za posledních 20 let," dodal s tím, že příčiny neštěstí vyšetřují.

Úřady se podle agentury Reuters domnívají, že příčinou požáru mohl být elektrický zkrat. Ve školách tohoto typu pobývají obvykle žáci ve věku pět až 18 let. Jejich cílem je naučit se zpaměti korán.

Požár v malajsijské náboženské škole zabil nejméně 24 lidí. Novináři reportující o neštěstí stojí před vyhořelou budovou školy | Zdroj: Reuters

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme