Tragický požár v New Yorku založil tříletý kluk. Hrál si s hořáky sporáku

V New Yorku pokračuje vyšetřování nočního požáru obytného domu, který zabil 12 lidí, další čtyři zranění zůstávají ve vážném stavu v nemocnici. Neštěstí má na svědomí neopatrnost matky, která neuhlídala své tříleté dítě. Způsobila tak nejtragičtější požár v New Yorku od roku 1990.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u požáru v Bronxu | Foto: Amr Alfiky | Zdroj: Reuters

„Požár založil tři a půl roku starý chlapec v kuchyni v prvním patře, který si hrál s hořáky na sporáku. Jeho matku na oheň upozornil křikem mladý muž. Žena utekla z bytu s dvěma malými dětmi a nechala otevřené dveře. Naše jednotky byly na místě asi za tři minuty a odvážně vtrhly do budovy. Zachránily několik nájemníků, bohužel ale nezabránily tak nevídané ztrátě na životech,“ popsal šéf newyorského sboru Daniel Nigro.

Oheň z bytu přeskočil na schodiště, které se proměnilo v hořící komín. Plameny a zplodiny se z prvního patra pětipodlažní budovy bleskově šířily vzhůru a směrem dolů bylo skoro nemožné utíkat. I přes rychlou reakci hasičů zahynulo dvanáct lidí včetně čtyř dětí, jak potvrdila newyorská policie.

Podle starosty města Billa de Blasia je to nejhorší podobné neštěstí za poslední čtvrtstoletí. V roce 1990 zahynulo při požáru sociálního klubu v Bronxu 87 lidí.

Jan Kaliba, Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme