V sutinách prešovského paneláku našli lidské ostatky. Testy DNA ukážou, zda jde o osmou oběť tragédie

V Prešově se zřejmě podařilo najít ostatky poslední oběti po ničivém výbuchu a následném požáru v panelovém domě. Informovala o tom televize Markíza. Policie zatím informaci nepotvrdila. Při prosincové tragédii přišlo o život sedm lidí. Pravděpodobnou osmou oběť zatím policie oficiálně vede jako pohřešovanou.

Prešov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch v panelovém domě v Prešově | Zdroj: Policie Slovenské republiky

Ostatky se našly v sutinách domu, které už úřady převezly na hlídanou skládku. O objevu nyní informoval majitel demoliční firmy Peter Matijka. „Hned si je převzala policie,“ řekl televizi Markíza.

Trosky třídí na hlídané skládce u Hanušovců nad Topľou. Na veškeré zachovalé předměty a jiné důkazy zaměstnanci upozorňují policii. 

K výbuchu v Prešově by možná vůbec nedošlo, kdyby nebyly porušeny protipožární předpisy, říká šéf hasičů

Číst článek

Podle televize by ostatky mohly patřit poslední pohřešované - 70leté ženě, která ve 12. podlaží domu bydlela s dcerou. Ta televizi potvrdila, že byla na odběru vzorků pro analýzu DNA.

Policie zatím nález nepotvrdila a informaci odmítla komentovat. „V tomto stadiu nelze z důvodu možného zmaření probíhajícího vyšetřování poskytovat bližší informace,“ řekla serveru Korzár mluvčí krajského policejního ředitelství Jana Ligdayová.

Plyn v panelovém domě v Prešově vybouchl v pátek 6. prosince. Ještě na konci loňského roku město rozhodlo, že musí celý dům zdemolovat, přestože požár vypukl jen v horních patrech. Stavba totiž byla příliš poškozená.

Podle hasičů měla špatné protipožární zabezpečení. Energetická společnost Slovenský plynárenský priemysel uvedla, že výbuchu předcházely dvě události. V domě byl cítit zápach unikajícího plynu a krátce na to přišlo oznámení o překopnutí plynovodu.

Zranění utrpělo 40 lidí a osm lidí se po výbuchu pohřešovalo. Dnes je sedm z nich potvrzených policií jako oběť.

Pavlína Nečásková, ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme