Požár v sibiřském dole nepřežilo 25 horníků

Ruští záchranáři už našli těla všech více než dvou desítek havířů, kteří zemřeli na následky požáru. Ten vypukl v jednom z ruských dolů na zlato a drahé kovy ve čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

neštěstí v dole na Sibiři | Zdroj: ČTK

Celkem nepřežilo požár v dole na Sibiři nedaleko města Čita 25 havířů. Hořet začalo v hloubce více než 100 metrů poté, co při svařování chytlo dřevěné vyztužení sloje.

V okamžiku požáru bylo v dole 64 havířů, z toho 39 se podařilo postupně evakuovat. Vyprošťování posledních obětí podle agentury Interfax stále pokračuje.

Soudní lékaři už podle prvních pitev oznámili, že příčinou smrti horníků byla otrava oxidem uhelnatým. Vyšetřovatelé také potvrdili, že zaměstnanci dolu se v první hodině snažili požár uhasit sami a nenahlásili nehodu dispečerovi. To se nakonec ukázalo jako fatální chyba.

Zítra jsou v plánu první pohřby horníků. Gubernátor Čitinské oblasti slíbil, že každá rodina oběti získá jako kompenzaci v přepočtu sto tisíc korun.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme