Požár v sídle Evropské komise napáchal značné škody

Bruselské sídlo Evropské komise zachvátil odpoledne požár. Oheň se po elektrických kabelech rozšířil po všech patrech čtrnáctipodlažního paláce Berlaymont v centru "evropské" čtvrti. Oheň způsobil značné škody na technickém zázemí budovy. Díky rychlé evakuaci vyvázli všichni zaměstnanci i návštěvníci komise bez zranění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situaci na místě monitoroval policejní vrtulník

Situaci na místě monitoroval policejní vrtulník | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Hořet začalo podle zjištění hasičů na jediném místě - v suterénních podlažích budovy. Po kabelech se pak oheň šířil do vyšších pater. Kouř spustil alarm ve 13. patře, kde je kancelář předsedy komise Josého Barrosa. Tam ale nic nehořelo. O několik minut později tedy správa objektu vyhlásila poplach v celé budově.

"Jednou za měsíc se provádí zkouška varovného zařízení. Tentokrát to byl ale opravdový poplach," řekla při pohledu na kouř vycházející ze střechy paláce Berlaymont jedna z mluvčích komise Ewa Haczyk.

"Všechno se seběhlo hodně rychle. Evakuace trvala asi 5 nebo 10 minut. Lidé nechali v jídelně obědy na talíři a bez paniky vyšli ven," popisoval útěk ze zaměstnanecké kantýny její vedoucí David.

Hasiči musí budovu zkontrolovat patro po patru a teprve v úterý rozhodnou, kdy se do ní budou moci lidé vrátit.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme