Požár ve Slovenském ráji

Více než 400 lidí za pomoci šesti vrtulníků ze Slovenska, Polska, České republiky a Maďarska zápasí s ohněm, který dosud zničil na 64 hektarů lesa v národním parku Slovenský ráj v katastru obce Hrabušice nedaleko Spišské Nové Vsi. Požárníkům se za vydatné pomoci vrtulníků podařilo dostat oheň pod kontrolu na většině území, kritická je situace v oblasti Černé doliny, kam se nedostanou lidé ani technika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle náčelníka zásahového štábu ze Spišské Nové Vsi Vladimíra Buce, jsou v současnosti na východním Slovensku další čtyři lesní požáry - okolí Sniny, Olcnavy, Rudňan a také Nad Klášterní roklí ve Slovenském ráji. Největší zůstává požár u Hrabušic, při kterém přišlo začátkem týdne o život šest lidí.

Příčina požáru, který si kromě lidských obětí vyžádal také materiální škody za mnoho desítek miliónů korun, stále není známa. Podle předběžných informací pravděpodobně šíření ohně způsobila lidská nedbalost při zacházení s otevřeným ohněm při čištění lesních porostů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme