Požár ve Slovenském ráji pod kontrolou

Více než 400 lidí o víkendu pokračovalo v hašení požáru, který od pondělí uplynulého týdne zničil kolem 64 hektarů lesa v národním parku Slovenský ráj v katastru obce Hrabušice u Spišské Nové Vsi. Krizový štáb dnes rozhodl o snížení počtu vrtulníků nasazených do hašení na polovinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nyní jsou tak v akci už jen dva maďarské vrtulníky a vrtulník slovenského ministerstva vnitra, které se v současnosti soustřeďují na lokalitu ústí Černé doliny v blízkosti „skalních věžiček", kam se lidé ani jiná technika nedostanou. Ostatní stroje (jeden český, polský a jeden slovenský) se dnes vrátily domů.

Situace se zdá být zcela pod kontrolou, největší starost však hasičům dělají lokální ohně, které se objevují sporadicky i na místech, které byly dřív uhašeny. Důvodem je tlení kořenů stromů a podloží, které se při silnějším větru znovu rozhoří. Příčina požáru, který vypukl v národním parku začátkem uplynulého týdne a který si vyžádal šest lidských životů, stále není známa. Na jejím objasnění pracují kriminalisté z okresního úřadu vyšetřování ve Spišské Nové Vsi.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme