Požár zničil na Sibiři vězení, ve kterém si část trestu odsluhoval i Chodorkovskij

Na Sibiři shořela část vězeňské kolonie, kde si v minulých letech odsluhoval trest i někdejší nejbohatší muž Ruska Michajl Chodorkovskij. Zařízení v Krasnokamensku podle ruských úřadů zapálili vězňové. Shořely převážně obytné prostory, nikdo z odsouzených podle ruských úřadů neuprchnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kyrgyzstán, vězení. TBC je velmi rozšířená ve vězeních tohoto středoasijského státu. Lékaři bez hranic léčí nakažené vězně blízko hlavního města Biškeku. | Foto: Lékaři bez hranic

Vězeňská kolonie v zabajkalském Krasnokamensku lehla popelem – kromě ubikací, kde žili odsouzení, shořela i část velitelství a některé další budovy. Podle úřadů při požáru nikdo nebyl zraněn, část z tisícovky vězňů bude převedena do jiných podobných zařízení na Sibiři.

V kolonii číslo 10 si v minulých letech odsluhoval trest také bývalý šéf firmy Jukos Michajl Chodorkovskij. Toho soud v Moskvě poslal na konci loňského prosince do vězení na dalších 13,5 roku. Stejný trest dostal i Chodorkovského bývalý společník Platon Lebeděv. Podle verdiktu oba muži ukradli ropu a prali špinavé peníze v hodnotě kolem 30 miliard dolarů. Ti to ale odmítají s tím, že proces je zmanipulovaný a je politickou pomstou Kremlu.

Už dva bývalí zaměstnanci moskevského soudu v ruských médiích uvedli, že soudce v procesu nerozhodoval nezávisle a čelil tlaku z vyšší soudní instance.

Lenka Kabrhelová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme