Požár zničil střechu univerzity v Košicích, škoda je tři miliony eur

Požár, který v pátek večer propukl na Přírodovědecké fakultě Univerzity Pavla Josefa Šafaříka v Košicích na východě Slovenska, zničil střechu a poškodil část budovy. Způsobenou škodu hasiči odhadli na tři miliony eur (81 milionů Kč).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár galvanovny v Praze ve Štěrboholské ulici | Foto: HZS hl. m. Prahy

„Požár vypukl v oblasti střechy a zasáhl všechny její části, přičemž se jedna z nich už propadla. Při požáru zasahuje 31 příslušníků hasičských stanic Košice, Čaňa, Košice – Šaca a závodní hasiči ze Závodního hasičského útvaru U.S. Steel Košice s 12 kusy hasičské techniky“ vysvětlila v pátek večer Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného sboru v Bratislavě.

Plameny se podařilo zlikvidovat kolem půlnoci, ale ráno museli hasiči do akce znovu, protože se oheň opět vznítil

V budově se nachází i chemické laboratoře, proto hasiči o pomoc požádali i kontrolní chemickou laboratoř civilní ochrany v Jasově, napsal Denník N. Podle serveru Aktuality.sk jsou hořlavé a nebezpečné materiály v suterénu budovy.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, ale škoda vyšplhala podle odhadů ke třem milionům eur. Příčina zatím není známa, objasnit ji má vyšetřování. Případem se zabývá i policie.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme