Požáry v Kalifornii si vyžádaly dalších sedm obětí, přes 600 osob se stále pohřešuje

Záchranáři ve čtvrtek našli po ničivém lesním požáru v severní Kalifornii dalších sedm mrtvých, počet obětí živlu v této oblasti se tak zvýšil na 63. Požár je již nejničivějším v historii toho amerického státu. Na seznamu pohřešovaných se nyní nachází 631 jmen. Patrně jsou to ale osoby, které před ohněm narychlo uprchly a ještě nestačily dát úřadům nebo příbuzným vědět, že jsou v pořádku, uvedl místní šerif Kory Honea.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník hasí největší požár v historii Kalifornie | Zdroj: Reuters

Úřady seznam pohřešovaných postupně zveřejňují. „Chaos, který propukl, byl mimořádný,“ řekl Honea s odkazem na první hodiny po oznámení požáru. Teď se podle něj úředníci snaží zjistit, kolik lidí je skutečně ještě pohřešováno.

Nejtragičtější požáry v dějinách Kalifornie mají už 59 obětí. Plameny zničily 7600 budov

Číst článek

V severní Kalifornii zničil oheň, který vypukl uprostřed minulého týdne, téměř 12.000 staveb, z toho 9700 domů. Z nejhůře postiženého města Paradise a okolních sídel muselo odejít 52.000 lidí. Po zničeném Paradise se stále pohybují záchranáři a hledají případná těla. Pomáhají jim v tom speciálně vycvičení psi. Podle agentury AP trosky domů v regionu prohledává na 500 lidí.

Hasiči bojují s plameny

Úřady totožnost obětí zveřejňují postupně, jakmile se jim podaří ji ověřit pomocí genetického rozboru. Honea uvedl, že předběžně je stanovena identita u 53 těl, ale oficiálně potvrzena jsou jen tři jména.

S ohněm v severní Kalifornii podle AP stále bojuje přes 5000 hasičů. Požár zvaný Camp Fire byl ve čtvrtek uhašen z 60 procent. Plameny dosud spálily na 567 kilometrů čtverečních krajiny.

Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na 51, pohřešuje se další stovka lidí

Číst článek

Harmonogram návratu evakuovaných dosud neexistuje. V oblasti totiž lidem nadále hrozí nebezpečí, nejsou obnoveny dodávky elektrické energie a silnice jsou uzavřené.

Dva další požáry zuří v jižní Kalifornii. Celkem se na hašení kalifornských požárů podle CNN podílí na 9600 hasičů. V celé Kalifornii si požáry vyžádaly životy 65 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme