V Kalifornii hoří lesy, hasiči na severu území vyhlásili nejvyšší stupeň ohrožení. Oheň již zasáhl Los Angeles

V Kalifornii hoří na 275 místech lesy, plameny šíří silný vítr a oheň už zasáhl severní okraje Los Angeles. S odvoláním na hasiče to v pátek uvedla agentura AP. Policie nařídila v obcích severně od největšího kalifornského města evakuaci. Na rozsáhlém území severní Kalifornie hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň ohrožení.

Sacramento Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kalifornii hoří lesy, oheň se dostal až do Los Angeles. | Foto: Michael Owen Baker | Zdroj: ČTK/AP

Už v minulých dnech místní energetická společnost Pacific Gas & Electric odpojila od proudu 730 000 domácností, aby předešla riziku nových požárů. Polovině z nich už byla dodávka elektřiny obnovena, nicméně statisíce lidí se stále musejí obejít bez proudu.

Kalifornie bojuje s požáry lesa pomocí indiánských zvyků. Kontrolované vypalování povolila po sto letech

Číst článek

Kalifornský guvernér Gavin Newsom energetickou firmu obvinil, že po léta zanedbávala péči o rozvodnou infrastrukturu, která teď není schopna živelním pohromám odolat.

Přerušení dodávky proudu nevylučuje ani společnost Southern California Edison, která varovala, že bez elektřiny by se mohlo v krátké době ocitnout dalších 173 000 domácností.

O příčinách požárů se informace hasičů nezmiňují. Podle AP jsou ale některé nepředvídatelné.

V okrese Riverside řidič sběrného vozu nekontrolovaně vysypal na skládku doutnající směsný odpad v obavě, že mu shoří auto. Oheň se rozšířil přes vyschlou vegetaci do blízké obce, kde zlikvidoval několik desítek domů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme