Požáry trápí jihovýchodní Evropu

Další požáry se dnes rozhořely na jihu a jihovýchodě Evropy. Na svědomí je mají především vysoké teploty a sucho. Na několik hodin musely řecké úřady zastavit kvůli ohni provoz na dálnici spojující Atény s přístavním městem Pátra na Peloponéském poloostrově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Řecku | Zdroj: ČTK

Obrovské plameny pomáhalo hasit několik vrtulníků. Hoří také na oblíbené Kefalonii a Zakynthu. Jiří Kříž, vedoucí konzulárního oddělení ambasády v Aténách nevidí důvod k obavám při cestách do Řecka. Požáry podle něj k této zemi v létě patří. Čeští turisté by se ale přesto měli o situaci v řeckých letoviscích zajímat.

"Pokud vím, tak většina těchto požárů nebyla v turistických oblastech nebo byla v horských oblastech turistických destinací, takže tady bych doporučoval, aby se naši turisté spojili se svojí cestovní kanceláří a informovali se, jaká je v lokalitě situace. My nemáme možnost kontrolovat všechny destinace, kam čeští turisté jezdí a zjišťovat stav," řekl Kříž.

Chorvatští hasiči bojují od včerejšího odpoledne s požárem v oblíbeném turistickém letovisku na Makarské riviéře. Plameny se objevily u obce Živogošče, další požár propukl na ostrově Šolta. Češi jsou podle informací serveru iDNES.cz v pořádku. Počet požárů, které tento měsíc zachvátily Chorvatsko, je podle tamních úřadů nejvyšší za posledních deset let.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme