Požáry v Izraeli jsou uhašené, tragédie si ale vyžádala další oběť

V Izraeli se po čtyřech dnech podařilo úplně uhasit rozsáhlý lesní požár u Haify. Přispěl k tomu i déšť, který v posledních hodinách přišel do severní části země. Postupně odlétají zahraniční týmy hasičů, které při likvidaci pohromy sehrály rozhodující roli. V nemocnici ale mezitím podlehla následkům těžkých zranění asi nejznámější oběť ničivého živlu, velitelka haifské policie Ahuva Tomerová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael bojuje s nejhorším požárem ve své historii

Izrael bojuje s nejhorším požárem ve své historii | Zdroj: ČTK

Ještě ve čtvrtek odpoledne ji mohli televizní diváci vidět, jak u volantu policejního auta vykládá, že jede osobně velet evakuaci zasažených oblastí. O několik minut později Tomerová uvízla v plamenech. Pak už jen marně bojovala v nemocnici o život s popáleninami na 80 procentech těla.

Většinu z 42 obětí tvoří kadeti vězeňské stráže, kteří uhořeli cestou k evakuaci ohrožené věznice. Izraelci je považují za hrdiny. Pohřeb jedné mladé ženy se ale neobešel bez problémů ze strany židovských fundamentalistů. Protože matka dívky není podle náboženských předpisů Židovka, nedovolili rabíni pohřeb uhořelé dívky na židovský hřbitov.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme