Pozemní personál frankfurtského letiště stávkuje, polovina letů byla zrušena

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem ochromila stávka pozemního personálu. Odborový svaz zastupující asi 200 zaměstnanců, kteří mají na starosti řazení, navádění a parkování letadel na letišti, požaduje výrazné zvýšení platů a zlepšení pracovních podmínek. Pokud nepokročí jednání, hodlají odboráři stávkovat i v pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestující sleduje tabuli oznamující zrušené lety na frankfurtském letišti | Zdroj: Reuters

Stávka začala v 15 hodin a měla by trvat do desíti večer.

Ačkoli se aerolinky snažily dopad na cestující co nejvíce omezit a provozovatel letiště najal i bývalé zaměstnance, každý druhý let byl zrušený.

V případě Lufthansy je to kolem stovky letů. Týká se to i spoje, který měl před 16. hodinou odstartovat od Prahy. Vnitrostátní lety teď nahrazují německé dráhy.

Letecké odbory hrozí, že pokud nedojde k dohodě o zlepšení pracovních podmínek, budou ve stávce pokračovat i v pátek mezi 8. až 22. hodinou. Dnešní protest byl podle nich nedostatečný.

„Nejsme připraveni splnit požadavky tak, jak je nekompromisně vyžadují odbory," odmítlo vedení letiště snahu vynutit si na úkor cestujících zvýšení platů až o 70 procent.

Za nepřijatelnou formu nátlaku označují stávku části pozemního personálu také aerolinky, kterým vznikají milionové škody.

Klára Stejskalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme