Poznávací značky v Německu inspirují ke slovním hříčkám

Německo má 12 tisíc kilometrů dálnic. Bez nich si už Němci nedokáží představit svůj život, protože se stalo národním sportem neustále cestovat z místa na místo, nebo povinností dojíždět za prací. I když na německých dálnicích neplatí omezení maximální rychlosti, občas se němečtí řidiči věnují i jiné činnosti, než řízení - sledují značky kolemjedoucích vozů .

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

státní poznávací značka (SPZ)

Poznávací značka může být v Německu inspirací ke slovním říčkám, většinou až krajově utrhačským. A tak Hamburčané, známí svým elitářstvím, dešifrují poznávací značku svých sousedů PI - Pinneberg, bez okolků jako "provinční idiot". RV pro Ravensburg se dešifruje jako "spolek důchodců", v okolí Berlína se na dálnici může objevit i "zemský vůl", Warendorf se zkratkou WAF - si přímo říká o rozluštění "Wilder Affe fährt", tedy varování, že jede "divoká opice", řidiči z Mannheimu vozí na voze -podobně- oznámení ve dvou písmenech VO - "většinou opilý".

V nedávno zveřejněném žebříčku 20 nejznámějších slovních hříček jsem nenašel ani jednu milou, nebo vysloveně neurážlivou. Možná, že je to způsob německých řidičů, jak ulevit případné agresivitě. Na první pohled dětinská zábava může mít na druhý pohled něco do sebe. Na německých silnicích v loňském roce opět poklesl počet dopravních nehod celkově a se smrtelnými následky zvláště.

Faktem je, že v Česku podobné slovní hříčky prakticky vylučuje jediné písmeno, které zůstalo na registračních značkách.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme