Pozor na úžeh a úpal. Japonsko pro hráče Pokémon Go připravilo bezpečnostní manuál

Ještě před dvěma týdny téměř nikdo nevěděl, co to je. Dnes hlavní zpravodajské weby přinášejí zprávy o hře Pokémon Go se zvýšenou pozorností. Hra dorazila v pátek ráno už také do Japonska, tedy rodiště animovaných postaviček. Na základě zahraničních zkušeností vznikl pro japonské hráče bezpečnostní manuál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokémon Go dorazil do Japonska | Zdroj: Reuters

Společnost Nintendo pokémony přivedla na svět právě v Japonsku. Dosud ale Japonci mohli pouze sledovat zprávy ze zahraniční o tom, jak si lidé po celém světě hru Pokémon Go užívají, nebo je naopak otravuje.

V tuto chvíli ji už mohou také hrát. Podle serveru BBC tam lidé skutečně netrpělivě hned ráno začali zapínat mobilní telefony a hledat na nich herní aplikaci.

Japonská vláda se na příchod hry připravovala, zahraniční zkušenosti totiž poukázaly i na řadu incidentů, která se zapáleným hráčům stala. Řeč je například o autonehodách, přepadení nebo úrazech. Tokio proto připravilo devítibodový bezpečnostní manuál.

Manuál zahrnuje například doporučení, aby hráči užívali pravá jména, nebo upozorňuje na falešné aplikace. Zároveň varuje před možným úžehem či úpalem způsobeným hraním hry na přímém slunci a radí hráčům, aby nechytali pokémony na nebezpečných místech.

Společnost Nintendo na pokémonech začala pracovat v 90. letech a z podivných bytostí se staly hvězdy. Na konci devadesátých let Japonci přišli také s animovaným dětským seriálem o pokémonech, ten se dostal i na české obrazovky.

Seriál měl přes 700 dílů, vzniklo také sedm celovečerních filmů a velkým hitem byly také herní kartičky s pokémony.

Hra je od pátku oficiálně dostupná ve 30 zemích světa, řada dalších si je ale stahuje pirátsky. Tak to bylo i v Česku, než hra Pokémon Go oficiálně vstoupila na trh.

Pokémon Go dorazil do Japonska | Foto: Reuters

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme