Švýcaři zadrželi útočníka s motorovou pilou. Zranil zaměstnance zdravotní pojišťovny

Muže, který v pondělí ve švýcarském městě Schaffhausen zaútočil motorovou pilou na lidi, zadržela švýcarská policie v Curychu.

Švýcarsko (Aktualizováno: 21:02 25. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zveřejnila fotografii předpokládaného pachatele, kterým je 51letý Franz Wrousis | Zdroj: Reuters

Na podezřelého padesátiletého Franze Wrousise vydala švýcarská policie mezinárodní zatykač v útérý, ten samý den ho zatkla v Curychu. Po muži pátrala policie za pomoci vrtulníků i policejních psů, napsal německý deník Die Welt.

Wrousis v pondělí údajně motorovou pilou v kancelářské budově v centru Schaffhausenu zranil pět lidí.

Útok se stal v pondělí dopoledne na pobočce zdravotní pojišťovny CSS. „Do nemocnice museli být převezeni dva naši zaměstnanci,“ uvedla mluvčí pojišťovny Christina Wettsteinová s tím, že oba se na klinice podrobili operaci. Wettsteinová dále řekla, že o dalších třech zraněných společnost nic neví, nevyloučila ale, že by to mohli být zákazníci.

Policie v pondělí zveřejnila fotografii předpokládaného pachatele, kterým je 51letý Franz Wrousis. V dřívějším popisu oznámila, že je to muž s vyholenou hlavou zanedbaného zevnějšku, což v popisku k fotografiím připomněla.

Švýcarská policie | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

mci, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme