Pozůstalí obětí berlínského útoku dostali účet za ohledání těl. Nemocnice se už omluvila

Pozůstalí po obětech předvánočního útoku v Berlíně se dočkali nepříjemného překvapení, když jim přišel účet na 51 eur (1380 korun) za ohledání mrtvol. Nemocnice Charité, která je rozeslala, se za pochybení omluvila až s několikatýdenním zpožděním, uvedl deník Tagesspiegel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé pokládají květiny a svíčky nedaleko místa neštěstí v Berlíně | Zdroj: Reuters

Při útoku kamionem na vánoční trh v západní části Berlína zabil 19. prosince atentátník 12 osob včetně jedné Češky. Další desítky lidí zranil.

Pozůstalým obětí přišla již brzy po útoku pošta. Nešlo však o vyjádření soustrasti ze strany města, jak se někteří domnívali, ale o účet za ohledání těl jejich blízkých. Někteří z nich přitom účet s výzvou k zaplacení do určitého data obdrželi ještě před Vánoci.

Byl útočník z Berlína policejní informátor? Politici volají po zřízení vyšetřovací komise

Číst článek

Omluva od nemocnice dorazila v dalším dopise o tři týdny později. "Jde o politováníhodnou administrativní chybu, která souvisí s výjimečnými okolnostmi hrozného útoku," uvedla nemocnice, podle níž samozřejmě pozůstalí nic platit nemusí.

S velkým zpožděním přišla pozůstalým i zraněným také kondolence primátora Berlína Michaela Müllera (SPD), který ji rozeslal až dva měsíce po útoku. Müller to zdůvodnil tím, že chtěl nechat uplynout nějaký čas.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme