Pozůstalí obětí havárie letadla Germanwings odmítli odškodné

Ani čtyři měsíce po havárii letadla Germanwings není jasné, jak vlastník aerolinek odškodní pozůstalé obětí. Společnost Lufthansa jim nabídla v přepočtu zhruba 675 tisíc korun a dalších 270 tisíc přímým příbuzným. Podle právníka pozůstalých to ale nestačí, od Lufthansy očekává novou nabídku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Model airbusu Germanwings se objevil mezi květinami a svíčkami na letišti v Bonnu | Zdroj: Reuters

„Lufthansa byla ze začátku velmi soucitná. Moji klienti společnost v prvních týdnech po neštěstí neviděli jako oponenta, ale spíš také jako oběť. Teď se to ale mění. Ta nabídka je výsměch,“ řekl právník části pozůstalých Elmar Giemulla.

Podle svých slov zastupuje 36 rodin z Německa. Rodinní příslušníci požadují přinejmenším v přepočtu přibližně 2,7 milionu korun za každou oběť.

Společnost Lufthansa už dříve jednotlivým rodinám vyplatila okamžitou pomoc ve výši v přepočtu asi 1,4 miliony korun.

Na palubě letadla Germanwings bylo celkem 144 cestujících, čtyři členové posádky a dva piloti. Většinou šlo o Němce a Španěly. Druhý pilot Andreas Lubitz se po cestě z Barcelony do Düsseldorfu zamkl v kabině a letadlo navedl ve francouzských Alpách k zemi. Havárii nikdo nepřežil.

Vyšetřování ukázalo, že Lubitz měl psychické problémy a před čtyřmi měsíci neměl do letadla vůbec nastoupit.

Anna Kottová, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme