Pozůstalí z Beslanu chtějí víc informací

Pozůstalým obětí loňského teroristického útoku na školu v jihoruském Beslanu dochází trpělivost. Parlamentní vyšetřovací komisi se totiž doposud nepodařilo lidem předložit jediný závěr z dosavadního vyšetřování. Obyvatelé Beslanu už pátý měsíc marně čekají na jakékoliv informace spojené s beslanskou tragédií. Ani dnes poslanci lidem na setkání v Beslanu nepomohli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky beslanské školy | Foto: Dagmar Částková | Zdroj: Český rozhlas

Lidé se chtěli dozvědět několik věcí: Kolik bylo teroristů, jestli se některým podařilo uprchnout a zda už měli zbraně ve škole předem ukryté. Kritizovali také práci prokurátorů, kteří dokonce jedné rodině odevzdali údajné tělo jejich vunka, přitom šlo o dospělou osobu.

Poslanci z vyšetřovací komise pozůstalým slíbili, že zejména vyřeší problém s upřesněním počtu obětí. Celkem 40 jich přitom nebylo zapsáno do seznamu mrtvých. Jejich příbuzní tak nemohou dostat žádné kompenzace. Poslanci se také zavázali, že po každém zasedání komise budou do Beslanu poslány nové informace z vyšetřování. To má pokračovat ještě několik měsíců. Přitom původně mělo skončit loni v říjnu, poté letos v únoru.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme