Práce na vyzdvižení Kursku kvůli počasí stále stojí

Bouřlivé počasí neumožňuje potápěčům pokračovat v přípravách na vyzvednutí ruské jaderné ponorky Kursk ze dna Barentsova moře. Podle informací zpravodaje Českého rozhlasu v Ruské federaci Petra Voldána mají extrémní povětrnostní podmínky v oblasti, kde se ponorka potopila, trvat do poloviny týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové předpovídají silný vítr provázený čtyřmetrovými vlnami až do čtvrtka, a do té doby budou proto práce na dně Barentsova moře přerušeny. Potápěči opustili vrak Kursku a speciální plavidla odplula z místa katastrofy ponorky. Na dnešek bylo původně plánováno připlutí lodi se zvláštním zařízením, pomocí kterého bude oddělena přední část Kursku od zbytku vraku a zůstane na dně moře. Prozatím se ale čeká na vývoj počasí. Celá operace má skončit do 20. září, než v oblasti Barentsova moře opět zavládne zima. Mezitím specialisté instalovali v Severomorsku v Murmanské oblasti elektronické informační tabule, na které budou třikrát denně přenášeny údaje o úrovni radiace v místě katastrofy Kursku.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme