Pracovní soud zakázal stávku leteckých dispečerů ve Frankfurtu

Jen pár hodin před vypuknutím stávky leteckých dispečerů na letišti ve Frankfurtu pracovní soud jejich protest odvrátil. Odbory chtěly podpořit stávku části pozemního personálu a masivním ochromením leteckého provozu zvýšit tlak ohledně vyjednávání lepších pracovních a platových podmínek pro tuto úzce specializovanou skupinu zaměstnanců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na frankfurtskémletišti se má stávkovat

Na frankfurtskémletišti se má stávkovat | Zdroj: Reuters

Absolutní ochromení leteckého provozu se nakonec podařilo odvrátit. Letečtí dispečeři chtěli vstoupit do stávky v pět hodin ráno. Odbory dosud neoznámily, zda se odvolají k vyšší instanci.

Jednání o zlepšení pracovních podmínek uvázla ve slepé uličce. Provozovatel letiště, společnost Fraport, ani navzdory už třetí stávkové vlně, kvůli které bylo vzrušeno na 1500 letů, navýšení platů odmítá.

Nad leteckými pasažéry v Německu se mezitím vznáší další hrozba. Stávkou vyhrožuje také pozemní personál berlínských letišť Tegel a Schönefeld. Přesné datum výstražné stávky zatím ale neoznámily.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme